کار تغییر سرگرمی مشاهده گردشگران گردشگران زیاد

کار: تغییر سرگرمی مشاهده گردشگران گردشگران زیاد سرگرمی عکس منتخب روز

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی معامله قرن هرگز محقق نخواهد شد / رهبر انقلاب

رهبر معظم انقلاب اسلامی ، حج را مظهر آمیختگی «معنویت و سیاست» و مهمترین شاخصه آن را اجتماع مسلمانان در وقت و مکان مشخص دانستند و گفتند: حج واقعی حجی است که از ی

معامله قرن هرگز محقق نخواهد شد / رهبر انقلاب

رهبر انقلاب : معامله قرن هرگز محقق نخواهد شد

عبارات مهم : سیاست

رهبر معظم انقلاب اسلامی ، حج را مظهر آمیختگی «معنویت و سیاست» و مهمترین شاخصه آن را اجتماع مسلمانان در وقت و مکان مشخص دانستند و گفتند: حج واقعی حجی است که از یک طرف همراه با برائت از مشرکین باشد و از طرف دیگر زمینه ساز وحدت و همدلی و یکصدایی مسلمانان شود.

به گزارش ایسنا، حضرت آیت الله خامنه ای صبحگاه امروز (دوشنبه) در دیدار دست اندرکاران حج امسال، شکل گیری نظام جمهوری اسلامی و ارائه توانایی اسلام در ورود به میدان سیاست و زندگی را باطل کننده سالها تلاش جهت القاء جدایی دین از سیاست خواندند و افزودند: اکنون بار دیگر افراد نادان و مغرض، تلاش دارند تا لزوم جدایی دین از سیاست و زندگی و علم را به ذهن نسل جوان القاء کنند ولی حج عالی ترین وقت و یک صحنه عملی جهت نشان دادن آمیختگی «دین و سیاست» است.

رهبر انقلاب اسلامی در نظر گرفته شدن وقت و مکان مشخص جهت اجتماع مسلمانان در فریضه حج را نشان دهنده اهدافی فراتر از معنویتِ صِرف دانستند و خاطرنشان کردند: یکی از اهداف مهم حج، اجتماع و ارتباط و تفاهم مسلمانان با یکدیگر و در واقع همان عنوان شکل گیری امت اسلامی است.

معامله قرن هرگز محقق نخواهد شد / رهبر انقلاب

ایشان با تأکید بر اینکه کعبه شریف و مسجد الحرام و مسجد النبی متعلق به همه مسلمانان است و نه متعلق به کسانی که بر آن سرزمین مسلط هستند، افزودند: کسی حق ندارد مانع از تحقق مفاهیم واقعی حج شود و اگر حکومت و یا دولتی این کار را انجام دهد، در واقع «صدّ عن سبیل الله» کرده است.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به شکل گیری معنای جدیدی از حج به برکت هدایت های امام بزرگوار، گفتند: حج واقعی باید همراه با برائت از مشرکان و زمینه ساز وحدت و انسجام مسلمانان باشد، نه آنکه بعضی دولتها در جهت ایجاد اختلاف و جدایی میان امت اسلامی تلاش و خود را به استکبار متصل کنند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی ، حج را مظهر آمیختگی «معنویت و سیاست» و مهمترین شاخصه آن را اجتماع مسلمانان در وقت و مکان مشخص دانستند و گفتند: حج واقعی حجی است که از ی

حضرت آیت الله خامنه ای همچنین با اشاره به فاجعه مسجدالحرام و فاجعه منا در سال ۱۳۹۴، آن را ظلمی بزرگ خواندند و با تأکید بر لزوم پیگیری مستمر و جدی جهت احقاق حق، افزودند: این مطالبه به هیچ وجه نباید فراموش شود و دستگاههای مسئول باید از راههای متفاوت بویژه مجامع بین المللی، این عنوان را پیگیری کنند تا کمیته حقیقت یابی با حضور جمهوری اسلامی تشکیل و احقاق شود لیکن در این دو فاجعه، تأمین ایمنی و امنیت حجاج که مهمترین وظیفه حکومت عربستان هست، رعایت نشد و دیه مقتولان نیز داده نشد.

ایشان با تأکید بر اینکه مهم ترین نیاز امروز دنیای اسلام وحدت و یک صدایی هست، به تمرکز دشمن های جهت مقابله با مسلمانان به خاص در عنوان فلسطین و در قضایای یمن اشاره و خاطرنشان کردند: اکنون امریکایی ها نام سیاست شیطانی خود راجع به فلسطین را «معامله قرن» گذاشته اند ولی بدانند که به فضل الهی، این معامله قرن هرگز محقق نخواهد شد و به کوری چشم دولتمردان امریکا، قضیه فلسطین از یادها نخواهد رفت و قدس پایتخت فلسطین باقی خواهد ماند.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه ملت فلسطین در برابر این توطئه خواهد ایستاد و ملت های مسلمان نیز پشتیبان مردم فلسطین خواهند بود، افزودند: البته بعضی دولت های اسلامی که هیچ اعتقادی هم به اسلام ندارند، به علت حماقت و جهالت و مطامع دنیوی پیشمرگ امریکایی ها شده است اند ولی به توفیق الهی، امت اسلامی و ملت فلسطین بر دشمن های خود پیروز خواهند شد و خواهند دید آن روزی را که ریشه رژیم جعلی صهیونیستی از سرزمین فلسطین کَنده شود.

معامله قرن هرگز محقق نخواهد شد / رهبر انقلاب

پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، حجت الاسلام قاضی عسکر نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی گفت: شعار حج امسال «حج، تحول معنوی و اخلاقی، سبک زندگی دینی، عزت و کرامت اسلامی» است.

آقای قاضی عسکر افزود: از حجاج خوسته ایم با پرهیز از بازارگردی، سوغات های خود را از تولیدات داخل فراهم کنند تا از ثواب کمک به تولید داخلی و اشتغال جهت جوانان نیز بهره مند شوند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی ، حج را مظهر آمیختگی «معنویت و سیاست» و مهمترین شاخصه آن را اجتماع مسلمانان در وقت و مکان مشخص دانستند و گفتند: حج واقعی حجی است که از ی

همچنین آقای محمدی مدیر شرکت حج و زیارت با بیان گزارشی از کارها انجام گرفته گفت: فرایند اجرایی حج امسال با تایید شورای عالی امنیت ملی شروع و تلاش شد خواسته ها و انتظارات مردم و نظام در خصوص امنیت، عزت و کرامت حجاج تامین شود.

آقای محمدی با بیان اینکه فعالیت های عاملان حج بر سه اصل تلاش و کار بی وقفه، صرفه جویی و نوآوری متمرکز شده است هست، گفت: در حج امسال حدود ۸۶ هزار زائر در قالب ۵۸۶ کاروان سازماندهی شده است اند.

معامله قرن هرگز محقق نخواهد شد / رهبر انقلاب

واژه های کلیدی: سیاست | اسلامی | انقلاب | فلسطین | مسلمانان | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz