کار تغییر سرگرمی مشاهده گردشگران گردشگران زیاد

کار: تغییر سرگرمی مشاهده گردشگران گردشگران زیاد سرگرمی عکس منتخب روز

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری از تشویق بازیگر زن از سوی باران کوثری تا تکرار یک رکورد ، حواشی روز ششم جشنواره فیلم فجر

ششمین روز از جشنواره فجر با تکرار رکورد یک فیلم در سانس‌های فوق‌العاده همراه بود. در نشست‌های پرسش و پاسخ هم زیاد از آنکه راجع به فیلم صحبت شود به حواشی پرداخته

از تشویق بازیگر زن از سوی باران کوثری تا تکرار یک رکورد ، حواشی روز ششم جشنواره فیلم فجر

حواشی روز ششم جشنواره فیلم فجر/ از تشویق بازیگر زن از سوی باران کوثری تا تکرار یک رکورد

عبارات مهم : سینما

ششمین روز از جشنواره فجر با تکرار رکورد یک فیلم در سانس های فوق العاده همراه بود. در نشست های پرسش و پاسخ هم زیاد از آنکه راجع به فیلم صحبت شود به حواشی پرداخته شد.

به گزارش خبرآنلاین، سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در ششمین روز برگزاری با حضور سازندگان فیلم های سینمایی در سینماهای مردمی و برپایی نشست های جنجالی و پر سروصدا در سینمای اهالی رسانه همراه بود. همچنین در این روز یکی از فیلم ها توانست رکورد روز گذشته خود را در سینماهای مردمی تکرار کند.

حواشی ادامه دار نشست های خبری
در پنجمین روز از نمایش فیلم ها جهت اهالی رسانه، خبرنگاران ساعت 14 شاهد نمایش فیلم «مغزهای کوچک زنگ زده» ساخته هومن سیدی بودند، فیلمی که ریتم و عنوان متفاوتی که داشت تا حد زیادی تماشاگران را راضی نگه داشت ولی بازی بازیگران آنچنان که باید به دل مخاطبان نشست.

نشست خبری این فیلم نیز با روندی عادی و مناسب در حال سپری شدن بود تا اینکه در آخر جلسه نحوه صحبت دو خبرنگار که فرصتی جهت پرسش پرسش خود پیدا نکرده بودند باعث نارضایتی سیدی شد و او در تصویر العمل به آن ها بیان کرد که می تواند مانند خودشان صحبت کند و جلسه را ترک کرد، که مشروح این نشست را اینجا و اینجا می توانید بخوانید.

«امپراطور جهنم» به کارگردانی پرویز شیخ طادی دومین فیلمی بود که جهت اهالی رسانه به نمایش درآمد، فیلمی که از همان ابتدا با انتخابش حواشی زیادی را ایجاد کرد. این فیلم به گفته شیخ طادی دومین گام از سه گانه ای که مدنظر دارد بعد از «شکارچی شنبه» است.

حضور علی نصیریان بازیگر «امپراطور جهنم» بعد از سال ها در نشست خبری یک فیلم بسیار اهمیت داشت. او در اواسط جلسه پرسش و پاسخ به علت کسالت سالن نشست خبری را ترک کرد. (گزارش این نشست را اینجا و اینجا ببینید.)

سومین و آخرین فیلم روز سه شنبه به «عرق سرد» ساخته سهیل بیرقی تخصیص داده شده است داشت فیلمی برگرفته از یک داستان واقعی با بازی باران کوثری که به کاپیتان تیم ملی فوتسال می پردازد که همسرش او را ممنوع الخروج کرده است.

برخلاف انتظار در نشست خبری این فیلم به جای آنکه از بازیگران به خاطر ایفای نقش های متفاوتشان پرسش شود، تمامی پرسش ها حول محور کارگردان و نگاهی که در فیلم داشته است می گشت.

این نشست شاهد اعتراضات مکرر خبرنگاران و عکاسان به روند برگزاری جلسات پرسش و پاسخ بود و عنوان فیلم هم باعث شده است بود تا دوگانگی میان اهالی رسانه شکل بگیرد. همچنین سخنان لیلی رشیدی در آخر نشست راجع به قوانین عقب افتاده کشور با تشویق باران کوثری و حاضرین همراه شد.(گزارش کامل را اینجا بخوانید.)

حضور محمدمهدی حیدریان رییس شرکت سینمایی به همراه علیرضا رضاداد روز گذشته جهت دیدار از سینمای رسانه به پردیس ملت آمدند. حیدریان در این دیدار اعلام کرد که جهت داشتن جشنواره ای تخصصی تر بهتر است این مناسبت در همین مکان برگزار شود.

اعتراضات عکاسان به علت نداشتن موقعیت مناسب جهت عکاسی، اعتراض یک خبرنگار به افرادی که خودشان را سریعتر به سالن نشست رسانده و با پرسیدن سوالاتی تنها قصد معرفی خود را دارند، از حواشی روز پنجم جشنواره در سینمای اهالی رسانه بود.

«بمب، یک عاشقانه» رکورد خود را تکرار کرد
ششمین روز از جشنواره فیلم فجر با حضور گسترده سازندگان و عوامل فیلم های حاضر در سینماهای مردمی همراه شد.

در این روز رضا عطاران به همراه مهران احمدی با حضور در پردیس کورش به تماشای «مصادره» با مردم نشستند. امین حیایی هم با حضور در سینما جوان «دارکوب» ساخته بهروز شعیبی را با مردم تماشا کرد.

حضور بهرام رادان، علیرضا قربانی و مصطفی کیایی در سینما فرهنگ جهت دیدن «چهارراه استانبول» جالب توجه بود. «لاتاری» محمدحسین مهدویان و «اتاق تاریک» روح الله حجازی دیگر فیلم هایی بودند که عواملشان در سینماهای مردمی حضور پیدا کردند.

نکته با اهمیت روز ششم جشنواره، تکرار رکورد فیلم «بمب، یک عاشقانه» پیمان معادی بود. فیلم معادی در روز ششم با سانس فوق العاده 50 دقیقه بامداد سینما آزادی رکورد 12 اکران در یک روز جشنواره خود را بار دیگر تکرار کرد.

«لاتاری» در پردیس کوروش و سینما ماندانا، «شعله ور» در پردیس چارسو و «چهارراه استانبول» در سینما فرهنگ و اریکه ایرانیان، «مصادره» در سینما جوان و پردیس کوروش دیگر آثاری بودند که در روز ششم به سانس فوق العاده رسیدند.

هشت فیلم برتر جشنواره از نگاه مردم
ستاد جمع آوری آرا مردمی جشنواره فیلم فجر مطابق روزهای گذشته، اسامی هشت فیلم برتر از نگاه مردم را اعلام کرد.

اسامی این هشت فیلم عبارتند از «مغزهای کوچک زنگ زده» هومن سیدی، «تنگه ابوقریب» بهرام توکلی، «عرق سرد» سهیل بیرقی، «لاتاری» محمدحسین مهدویان، «چهارراه استانبول» مصطفی کیایی، «بمب، یک عاشقانه» پیمان معادی، «دارکوب» بهروز شعیبی و «به وقت شام» ابراهیم حاتمی کیا.

بر این اساس «سرو زیر آب» محمدعلی باشه آهنگر دومین فیلمی بود که از مسابقه کسب گروه تحریریه سایت بلورین عالی ترین فیلم از نگاه تماشاگر خارج شد.

همچنان بعضی از سازندگان فیلم های حاضر در جشنواره و تعدادی از رسانه ها به نحوه جمع آوری آرای مردمی انتقاد دارند.

واکنش مسئول بخش آرا مردمی جشنواره به اعتراضات
علی آشتیانی پور، مسئول بخش آرای مردمی سی وششمین جشنواره فیلم فجر روز گذشته در تصویر العمل به اعتراض بعضی کارگردانان به نحوه رای گیری گفت: صاحبان اثر باید رای مردم را بپذیرند و جهت رای آنان احترام قائل باشند باید بپذیریم که اگر اثری را به جشنواره می فرستیم به ان مجموعه اعتماد کنیم و به نوع داوری ها و رای مردم هم احترام بگذاریم.

او ادامه داد: اینکه فیلم سازی می گوید فیلمش به سانس فوق العاده رسیده ولی رای برتر را در آرای مردمی نگرفته دلیلی بر نا عادلانه بودن آراء نیست، بلکه کارگردانان باید بدانند سانس فوق العاده تاثیری در آرای مردمی ندارد.

آشتیانی پور در ادامه تصریح کرد: طبیعتا روز آخر قرار است یک فیلم برتر از آرای مردمی اعلام شود و آن 24 فیلم که از قافله عقب ماندند قطعا ناراحت هستند ولی امیدواریم که در اکران عمومی بتوانند جایگاه خودشان را میان مخاطبان پیدا کنند. ضمن احترام به تمامی فیلمسازان، باید به رأی مردم و سلایق آنان احترام بگذارند.

از تشویق بازیگر زن از سوی باران کوثری تا تکرار یک رکورد ، حواشی روز ششم جشنواره فیلم فجر

واژه های کلیدی: سینما | همراه | سینمای | جشنواره | رسانه ها | جشنواره | سینمایی | پردیس ملت | اهالی رسانه | پردیس کوروش | جشنواره فیلم

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz